Bez kategorii
7. Podlaski Konwent Osób z Niepełnosprawnościami

7. Podlaski Konwent Osób z Niepełnosprawnościami

7. Podlaski Konwent Osób z Niepełnosprawnościami ma na celu promowanie aktywnych i pozytywnych postaw wobec niepełnosprawności. Przede wszystkim jednak chcemy po raz kolejny stworzyć czas i miejsce do wypowiedzenia się w kwestiach dotyczących polityki społecznej na rzecz tej grupy, znalezienia wspólnego głosu w bieżących sprawach, zachęty do podejmowania działań rzeczniczych i strażniczych na rzecz naszego środowiska. To już siódma edycja spotkań w województwie podlaskim, które będą miały charakter konsultacyjny i zostaną poświęcone doświadczeniom osób z niepełnosprawnościami w zakresie realizacji ich praw.

Tegoroczne wydarzenie jest o tyle istotne i doniosłe, że w 2022 roku obchodzimy 10. rocznicę ratyfikacji przez Polskę Konwencji o prawach osób z niepełnosprawnościami. Zawarte w niej postanowienia co roku tworzą ramy do dyskusji o poziomie realizacji praw osób z niepełnosprawnościami na poziomie ogólnopolskim, jak i lokalnym. Dlatego rocznica ta będzie dodatkową motywacją do świętowania oraz refleksji nad aktualną sytuacją osób z niepełnosprawnościami.

Podczas wydarzenia odbędzie się m.in. Sejmik Sejmików – okrągły stół, przy którym do dyskusji zostaną zaproszeni przedstawiciele regionalnych sejmików osób z niepełnosprawnościami – oraz ogólnopolskie forum regionalnych pełnomocników do spraw osób z niepełnosprawnościami. Podczas Podlaskiego Konwentu Osób z Niepełnosprawnościami zostaną sformułowane postulaty na 8. ogólnopolski Kongres Osób z Niepełnosprawnościami w Warszawie.

Niestety ze względu na pojemność sali liczba osób, które będą mogły uczestniczyć stacjonarnie, jest ograniczona. Dlatego już dzisiaj zapraszamy Was do rejestracji: https://tinyurl.com/2hbwfzvz

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/4A5EMJbRd

Miejsce: Sala Konferencyjna, Hotel Hampton By Hilton Białystok ul. Wiesławy Szymborskiej 2, 15-424 Białystok
ONLINE – na profilu FB Podlaskiego Sejmiku Osób z Niepełnosprawnościami
Termin: 27.10.2022 r. godz. 11:00             
28.10.2022 r. godz. 10:00

Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

W załączniku znajduje się program Konwentu.

Bądźcie z nami!